Další typy turistiky

Jachting

Jachting patří k tradičním vodním sportům bohatých místních obyvatel i turistů, jejichž luxusní jachty můžeme spatřit v přístavu. Pro zájemce – laiky, pořádá místní Monaco Yacht Club lekce plachtění během měsíců červenec a srpen. Pod dozorem zkušených instruktorů si zájemci mohou vyzkoušet tento velmi populární sport.

Přístav v Monaku
Přístav v Monaku

Lyžování

Za tímto sportem se musíme vydat do nedalekých francouzských či italských zimních středisek, které se nacházejí v jižních Alpách. Nejsnadnějším, nejrychlejším, ale podstatně dražším způsobem přepravy je využití služeb společnosti Heli Air Monaco, která zájemce přepraví na místo určení prostřednictvím vrtulníku. Kompletní lyžařskou výstroj zapůjčí každé centrum, ve kterém si zájemci zakoupí zájezd.

Běh

Milovníci běhu nebo rychlé chůze mohou využít některou ze dvou místních běžeckých stezek, které se od sebe liší délkou a náročnosti terénu. Pro méně zdatné běžce je k dispozici 1,5 km dlouhá stezka s měkkým povrchem, která vede nad třídou Avenue Princesse Grace a nabízí nádherný výhled na pobřeží. Obtížnější stezka, s mírným stoupáním, je určena pro zkušenější a vytrvalejší běžce, vede v délce 2,5 km a nachází se v blízkosti Exotické zahrady.

Golf

Nadšenci golfu se mohou zaregistrovat v místním golfovém klubu Monte Carlo Golf Club a poté, jakožto řádní členové, mohou využívat klubových výhod. 18 jamkové hřiště se 71 par – hracími hřišti, se nachází v nadmořské výšce 850 m, odkud je panoramatický výhled na Středozemní moře.