Suvenýry

Monako patří k zemím, které disponují neuvěřitelnou škálou velmi luxusních obchodů, které nabízejí exkluzivní zboží světových značek. Z tohoto hlediska patří nákupy v Monaku k velmi drahým záležitostem.

V Monte Carlu se nachází prestižní obchodní třída Cercle d´Or, která je plně vyplněna butiky nejznámějších světových značek, ve kterých nalezneme nejnovější módní kolekce od návrhářů Diora, Saint Laurenta, Gucciho, Prady, Chanelu či Hermése. Obchodní třídu doplňují butiky s klenoty, šperky a drahým kamením. Mezi sběrateli jsou oblíbené obchody se starožitnictvím, ve kterých se nacházejí velmi cenné předměty.

Nákupní centrum v městské čtvrti Fontvieille disponuje nižšími cenami, které jsou přijatelné pro střední až vyšší vrstvu turistů. V obchodních domech můžeme zakoupit dekorativní zboží, předměty a oblečení z kůže, elektronické zboží, CD a DVD nosiče, parfémy a oblečení.

V městské čtvrti Conadamine na Place d´Armes se od roku 1880 pravidelně koná obchodní trh, který nabízí zboží za nejlepší ceny v celém Monaku. Trh má charakter pouličních stánků a drobných kamenných obchodů, ve kterých můžeme zakoupit oblečení, tělové vůně, šperky, dřevěné truhlice, delikatesní čokolády, cukrovinky a francouzská vína. Na trhu je k dostání čerstvá zelenina a ovoce, gastronomické speciality a nejrůznější exotické koření a sypké kořenící směsi.

Typickým suvenýrem je porcelánové zboží, v podobě dekorativních předmětů, jídelních talířů, nápojových šálků s podšálky a obalů na svíčky. Výroba porcelánu byla založena roku 1972 Enrichem Rozewiczem, který měl silnou podporu od Jeho Jasnosti prince Rainiera III a jeho ženy, princezny Grace. Místní porcelán disponuje vysokou kvalitou, která spočívá především v nádherně čisté bělosti, vysoké míře tvrdosti a neuvěřitelné průhlednosti. Vzory jsou na porcelán ručně malovány a inspirovány rozety a mozaikami, které se nacházejí v knížecím paláci. Design výrobků je přizpůsoben aktuálním designovým trendům. Častým motivem, především na dekorativním porcelánů, jsou růže, které byly velkou vášní princezny Grace. K velmi luxusnímu zboží patří kolekce talířů, která je vyrobena z nejjemnějšího porcelánu shines, okraje jsou zdobeny drahými kamínky Swarovski.

Sběratelé nejvíce ocení monacké poštovní známky, které mají v zemi dlouholetou tradici. K velmi hodnotným kolekcím se řadí poštovní známky s portrétem princezny Grace, které vyšly roku 1993.

Během sportovních událostí se nejčastěji nakupuje oblečení s potiskem, které s danou akcí souvisejí – Formule 1, Rallye Monte Carlo, tenisové turnaje, apod.